Mesterowa Załoga

Sylwia Nowak

współzałożyciel / lektor języka norweskiego

Pewien czas temu wraz z Marcinem wpadłam na pomysł założenia szkoły języków skandynawskich i nie jest to przypadek, ponieważ Skandynawia od zawsze zajmuje specjalne miejsce w moim sercu. Z tego właśnie powodu ukończyłam filologię norweską i skandynawistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W MESTERZE spotkacie mnie na zajęciach z języka norweskiego. Uwielbiam się śmiać i poznawać pasjonujących ludzi, do których zaliczam wszystkich moich kursantów. W wolnym czasie słucham głośno muzyki i szukam nowych miejsc do odkrycia.

Marcin Ostojski

współzałożyciel / administracja

W Mesterze tworzę dział, który z dużym dystansem nazywam Miłą Obsługa Kursanta, wierząc i dbając o to, aby kontakt z administracją szkoły był nienaganny. Na co dzień dbam o sprawy organizacyjne oraz administracyjne. Osobiście jestem miłośnikiem podróży, greckiego sosu tzatziki oraz norweskich fiordów. W wolnych chwilach lubię delektować się dobrą kawą i wpadać na coraz to bardziej szalone pomysły.
Ania Kowalewska

lektor języka norweskiego

Nazywam się Ania Kowalewska i uczę norweskiego. Moja miłość do Norwegii to dowód na to, że najlepsze rzeczy w życiu dzieją się przypadkiem – zaczynając studia nie wiedziałam o tym kraju praktycznie nic, a teraz nie wyobrażam sobie, że mogłabym zajmować się czym innym. W wolnym czasie uczę się też różnych innych języków (ostatnio na tapecie mam arabski) i zgłębiam historię Skandynawii, zwłaszcza wikingów, przy norweskiej muzyce w tle.
Monika Przyczka

lektor języka norweskiego

Ukończyłam filologię norweską i skandynawistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Norwegia oczarowała mnie swoją surową naturą i północnymi krajobrazami, z zorzą polarną na czele! U Norwegów za to szczególnie cenię nieskrywane zamiłowanie do robienia na drutach. Moim marzeniem jest oryginalny norweski wełniany sweter, tzw. mariusgenser. Wolny czas lubię spędzać aktywnie, najczęściej na rowerze, ale także w kinie lub pod kocem z filiżanką herbaty i ukochaną książką.
Asia Kozik

lektor języka szwedzkiego

Cześć, mam na imię Asia i uczę języka szwedzkiego. Skończyłam filologię szwedzką na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a obecnie kontynuuję swoją przygodę na kierunku Skandynawistka. Fascynuje mnie nie tylko język szwedzki, ale tak naprawdę wszystko, co jest związane ze Szwecją. W wolnym czasie czytam kryminały (nie tylko skandynawskie), uczę się gotować, a czasem nawet biegam. Oprócz krajów skandynawskich interesują mnie także ”ciepłe kraje”, dlatego chciałabym w przyszłości nauczyć się także języka włoskiego.
Martyna Kaczmarska

lektor języka duńskiego

Ukończyłam filologię duńską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a obecnie poszerzam wiedzę na kierunku Skandynawistyka. Sam wybór studiów filologicznych nie był u mnie przypadkowy, bo poznawanie innych kultur i zgłębianie języka sprawia mi niezłą frajdę! Z całej ojczyzny klocków lego szczególnie lubię ichniejszą literaturę – z Andersenem na czele. A jeśli chcesz zobaczyć jak to jest uczyć się języka w iście hyggowym klimacie, to wpadaj do nas na zajęcia!
Magdalena Misiurka

lektor języka duńskiego

Cześć, tu Magda! Jestem absolwentką filologii duńskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, a od czasu zakończenia studiów pracuję na co dzień z językami skandynawskimi. Specjalizuję się w języku duńskim, który uwielbiam ze względu na nietuzinkowe brzmienie i w miarę prostą gramatykę. Oprócz nauki języków, moją pasją są podróże w różne zakątki świata. Szczególnie chętnie odwiedzam oczywiście regiony północne, a wyjątkowe miejsce w moim sercu zajmuje Islandia.
Adam Janicki

finanse

Mistrz rachunkowości, żadne cyfry mu niestraszne. Z Adamem nie będzie mieli do czynienia, ale warto go znać.