Załoga - Mester - języki skandynawskie

Mesterowa Załoga

Sylwia Nowak

współzałożyciel / lektor języka norweskiego

Pewien czas temu wraz z Marcinem wpadłam na pomysł założenia szkoły języków skandynawskich i nie jest to przypadek, ponieważ Skandynawia od zawsze zajmuje specjalne miejsce w moim sercu. Z tego właśnie powodu ukończyłam filologię norweską i skandynawistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W MESTERZE spotkacie mnie na zajęciach z języka norweskiego. Uwielbiam się śmiać i poznawać pasjonujących ludzi, do których zaliczam wszystkich moich kursantów. W wolnym czasie słucham głośno muzyki i szukam nowych miejsc do odkrycia.

Marcin Ostojski

współzałożyciel / administracja

W Mesterze tworzę dział, który z dużym dystansem nazywam Miłą Obsługa Kursanta, wierząc i dbając o to, aby kontakt z administracją szkoły był nienaganny. Na co dzień dbam o sprawy organizacyjne oraz administracyjne. Osobiście jestem miłośnikiem podróży, greckiego sosu tzatziki oraz norweskich fiordów. W wolnych chwilach lubię delektować się dobrą kawą i wpadać na coraz to bardziej szalone pomysły.
Ania Kowalewska

lektor języka norweskiego

Nazywam się Ania Kowalewska i uczę norweskiego. Moja miłość do Norwegii to dowód na to, że najlepsze rzeczy w życiu dzieją się przypadkiem – zaczynając studia nie wiedziałam o tym kraju praktycznie nic, a teraz nie wyobrażam sobie, że mogłabym zajmować się czym innym. W wolnym czasie uczę się też różnych innych języków (ostatnio na tapecie mam arabski) i zgłębiam historię Skandynawii, zwłaszcza wikingów, przy norweskiej muzyce w tle.
Monika Przyczka

lektor języka norweskiego

Ukończyłam filologię norweską i skandynawistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Norwegia oczarowała mnie swoją surową naturą i północnymi krajobrazami, z zorzą polarną na czele! U Norwegów za to szczególnie cenię nieskrywane zamiłowanie do robienia na drutach. Moim marzeniem jest oryginalny norweski wełniany sweter, tzw. mariusgenser. Wolny czas lubię spędzać aktywnie, najczęściej na rowerze, ale także w kinie lub pod kocem z filiżanką herbaty i ukochaną książką.
15002366_1470643326285292_5150510640834623458_o
Jagoda Sobótka

lektor języka norweskiego

Moja przygoda z Norwegią wiąże się z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, gdzie ukończyłam filologię norweską i skandynawistykę. Dzięki studiom od kilku lat udaje mi się łączyć dwie ogromne pasje: do języka norweskiego i do nauczania. Entuzjazmem do kraju fjordów staram zarazić się swoich kursantów. Norwegów uwielbiam za ich powiedzenie: „ut på tur, aldri sur”, z którym sama się utożsamiam. Kiedy moje myśli nie krążą wokół Norwegii, chętnie relaksuję się w tańcu lub przy dobrym jedzeniu.

72854573_2164362897201879_5057796523341905920_n

Martyna Zając

lektor języka norweskiego

Cześć, mam na imię Martyna. Studiowałam filologię norweska na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wybór tego języka nie był przypadkowy, uwielbiam literaturę skandynawską i moim marzeniem było, żeby móc przeczytać norweskie powieści, które nie zostały jeszcze przetłumaczone na język polski. Sam proces uczenia się nowych języków sprawia mi ogromną frajdę, dlatego ostatnio rozpoczęłam swoją przygodę z językiem niderlandzkim. Wolny czas staram się spędzać aktywnie, najczęściej biegam lub gram w tenisa.

74495942_663331447743084_4278303050524786688_n
Marta Adamczuk

lektor języka norweskiego

Spośród wszystkich języków skandynawskich ukochałam sobie norweski, jednak każda część tego regionu ma w sobie coś fascynującego i bardzo mnie ciekawi. Przy każdym spotkaniu z nowym miejscem, również poza Skandynawią, wyznaję głęboką wiarę w słuszność turystyki kulinarnej. W byciu lektorem uwielbiam niezależność i możliwość podejścia na tyle indywidualnego, żeby móc uwzględnić pasje kursantów w toku zajęć. Planuję nauczyć się także języka włoskiego.

KD2
Karolina Derc

lektor języka norweskiego

Cześć! Mam na imię Karolina i jestem absolwentką filologii norweskiej oraz skandynawistyki na UAM. Choć studia podjęłam w wyniku losowej decyzji, okazało się to być strzałem w dziesiątkę – zakochałam się w surowym norweskim krajobrazie, skromnej architekturze i śpiewnym języku! Teraz zarażam tą pasją innych. Nauczanie jest moją pasją już od dawna, od kilku lat jestem również instruktorem jazdy konnej. W wolnych chwilach pomiędzy pracami lubię wyjść na długi spacer z psem lub obejrzeć dobry serial.

90523588_668234250673795_7789273858195849216_n
Kamil Bryl

lektor języka norweskiego

Hej, nazywam się Kamil. Jestem absolwentem skandynawistyki na UAM, a norweskiego uczę od około 5 lat. Nauczanie w czasie studiów było dla mnie głównym źródłem utrzymania, jednak teraz mam komfort traktowania tego jako hobby. Prowadzenie zajęć sprawia mi niesamowicie wiele frajdy i dążę do tego, by moi uczniowie również się dobrze bawili. Nauka języka obcego ma być przyjemnością, nie obowiązkiem. Warto o tym pamiętać 🙂 

Asia Kozik

lektor języka szwedzkiego

Cześć, mam na imię Asia i uczę języka szwedzkiego. Skończyłam filologię szwedzką na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a obecnie kontynuuję swoją przygodę na kierunku Skandynawistka. Fascynuje mnie nie tylko język szwedzki, ale tak naprawdę wszystko, co jest związane ze Szwecją. W wolnym czasie czytam kryminały (nie tylko skandynawskie), uczę się gotować, a czasem nawet biegam. Oprócz krajów skandynawskich interesują mnie także ”ciepłe kraje”, dlatego chciałabym w przyszłości nauczyć się także języka włoskiego.
76896919_573153083489075_7854963179669946368_n

Alicja Leksy

lektor języka szwedzkiego

Na imię mam Alicja, ukończyłam filologię szwedzką na UAM w Poznaniu, obecnie kontynuuję ją, wraz z językoznawstwem, na UJ w Krakowie. Lubię porównywać języki między sobą, a że wiele z nich okazuje się być do siebie podobnymi, sprzyja to efektywniejszej nauce każdego z nich i znacznie ułatwia komunikację! W samej Północy najbardziej interesuje mnie dzika natura, której odpowiedników w wolnym czasie poszukuję w swojej okolicy.

SF1

Szymon Frejlich

lektor języka szwedzkiego

Na imię mam Szymon, jestem absolwentem filologii szwedzkiej na UAMie, a aktualnie studiuję tam skandynawistykę. Uważam, że Skandynawia, a szczególnie Szwecja, jest naprawdę ciekawym miejscem i jako lektor szwedzkiego chętnie opowiadam zarówno o języku, jak i o tamtejszej kulturze. W wolnych chwilach lubię chodzić na siłownię (zbyt rzadko) czy lenić się w domu przy kawie i ciekawym filmie (zbyt często). Oczywiście chętnie też podróżuję, szczególnie na Północ, żeby zobaczyć, jak to, o czym się uczę, wygląda w rzeczywistości.  
Martyna Kaczmarska

lektor języka duńskiego

Ukończyłam filologię duńską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a obecnie poszerzam wiedzę na kierunku Skandynawistyka. Sam wybór studiów filologicznych nie był u mnie przypadkowy, bo poznawanie innych kultur i zgłębianie języka sprawia mi niezłą frajdę! Z całej ojczyzny klocków lego szczególnie lubię ichniejszą literaturę – z Andersenem na czele. A jeśli chcesz zobaczyć jak to jest uczyć się języka w iście hyggowym klimacie, to wpadaj do nas na zajęcia!
Magdalena Misiurka

lektor języka duńskiego

Cześć, tu Magda! Jestem absolwentką filologii duńskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, a od czasu zakończenia studiów pracuję na co dzień z językami skandynawskimi. Specjalizuję się w języku duńskim, który uwielbiam ze względu na nietuzinkowe brzmienie i w miarę prostą gramatykę. Oprócz nauki języków, moją pasją są podróże w różne zakątki świata. Szczególnie chętnie odwiedzam oczywiście regiony północne, a wyjątkowe miejsce w moim sercu zajmuje Islandia.

75492413_940517672990209_804613014249537536_n
Martyna Lepiesza

lektor języka duńskiego

Hej! Mam na imię Martyna i jestem absolwentką filologii duńskiej i Skandynawistyki na UAM w Poznaniu. Od kilku lat uczę języka duńskiego, a moją pasją chciałabym zarazić innych. Staram się pokazywać, że nauka tego niesamowitego języka może być przyjemnością. Na co dzień zajmuję się również tłumaczeniami. Skandynawia fascynowała mnie od zawsze, dlatego jako cel moich podróży obieram kraje Północy, a najczęściej bywam w Danii. W wolnym czasie śpiewam, gram na gitarze i czytam fantasy.

Zuza Zywert
Zuzanna Zywert

lektor języka duńskiego

Cześć! Mam na imię Zuza i uczę języka duńskiego. Jestem absolwentką filologii duńskiej na UAM w Poznaniu i studiów kulturoznawczych na Aarhus Universitet w Danii. Obecnie mieszkam w Kopenhadze, gdzie na co dzień obcuję z językiem i kulturą współczesnych potomków Wikingów. W MESTERZE prowadzę zajęcia on-line. Jestem fanką duńskich filmów i seriali, które często są nieodłączną częścią zajęć ze mną. W wolnym czasie ćwiczę jogę, czytam książki i słucham podcastów.

Adam Janicki

finanse

Mistrz rachunkowości, żadne cyfry mu niestraszne. Z Adamem nie będzie mieli do czynienia, ale warto go znać. 🙂