Załoga - Mester - języki skandynawskie

Mesterowa Załoga

Sylwia

współzałożyciel / lektor języka norweskiego

Pewien czas temu wraz z Marcinem wpadłam na pomysł założenia szkoły języków skandynawskich i nie jest to przypadek, ponieważ Skandynawia od zawsze zajmuje specjalne miejsce w moim sercu. Z tego właśnie powodu ukończyłam filologię norweską i skandynawistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W MESTERZE spotkacie mnie na zajęciach z języka norweskiego. Uwielbiam się śmiać i poznawać pasjonujących ludzi, do których zaliczam wszystkich moich kursantów. W wolnym czasie słucham głośno muzyki i szukam nowych miejsc do odkrycia.

Marcin

współzałożyciel / administracja

W Mesterze tworzę dział, który z dużym dystansem nazywam Miłą Obsługa Kursanta, wierząc i dbając o to, aby kontakt z administracją szkoły był nienaganny. Na co dzień dbam o sprawy organizacyjne oraz administracyjne. Osobiście jestem miłośnikiem podróży, greckiego sosu tzatziki oraz norweskich fiordów. W wolnych chwilach lubię delektować się dobrą kawą i wpadać na coraz to bardziej szalone pomysły.

RB -
Roksana

młodsza asystentka ds. administracji

Jestem studentką filologii norweskiej z elementami przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu. Norwegią zainteresowałam się dzięki muzyce metalowej, a konkretnie black metalowi, z którego słynie Kraina Fiordów. Interesuję się także fotografią oraz uprawą roślin doniczkowych. W wolnym czasie oglądam skandynawskie filmy/seriale i wychodzę na spacery z moim kotem.

Ania

lektor języka norweskiego

Nazywam się Ania Kowalewska i uczę norweskiego. Moja miłość do Norwegii to dowód na to, że najlepsze rzeczy w życiu dzieją się przypadkiem – zaczynając studia nie wiedziałam o tym kraju praktycznie nic, a teraz nie wyobrażam sobie, że mogłabym zajmować się czym innym. W wolnym czasie uczę się też różnych innych języków (ostatnio na tapecie mam arabski) i zgłębiam historię Skandynawii, zwłaszcza wikingów, przy norweskiej muzyce w tle.
Monika

lektor języka norweskiego

Ukończyłam filologię norweską i skandynawistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Norwegia oczarowała mnie swoją surową naturą i północnymi krajobrazami, z zorzą polarną na czele! U Norwegów za to szczególnie cenię nieskrywane zamiłowanie do robienia na drutach. Moim marzeniem jest oryginalny norweski wełniany sweter, tzw. mariusgenser. Wolny czas lubię spędzać aktywnie, najczęściej na rowerze, ale także w kinie lub pod kocem z filiżanką herbaty i ukochaną książką.
15002366_1470643326285292_5150510640834623458_o
Jagoda

lektor języka norweskiego

Moja przygoda z Norwegią wiąże się z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, gdzie ukończyłam filologię norweską i skandynawistykę. Dzięki studiom od kilku lat udaje mi się łączyć dwie ogromne pasje: do języka norweskiego i do nauczania. Entuzjazmem do kraju fjordów staram zarazić się swoich kursantów. Norwegów uwielbiam za ich powiedzenie: „ut på tur, aldri sur”, z którym sama się utożsamiam. Kiedy moje myśli nie krążą wokół Norwegii, chętnie relaksuję się w tańcu lub przy dobrym jedzeniu.

74495942_663331447743084_4278303050524786688_n
Marta

lektor języka norweskiego

Spośród wszystkich języków skandynawskich ukochałam sobie norweski, jednak każda część tego regionu ma w sobie coś fascynującego i bardzo mnie ciekawi. Przy każdym spotkaniu z nowym miejscem, również poza Skandynawią, wyznaję głęboką wiarę w słuszność turystyki kulinarnej. W byciu lektorem uwielbiam niezależność i możliwość podejścia na tyle indywidualnego, żeby móc uwzględnić pasje kursantów w toku zajęć. Planuję nauczyć się także języka włoskiego.

AO

Anna

lektor języka norweskiego

Cześć! Mam na imię Ania i uczę języka norweskiego. Jestem absolwentką filologii norweskiej na UAMie, gdzie obecnie studiuję także skandynawistykę i filologię duńską. Chociaż w sam rejon Skandynawii zagłębiłam się zupełnie przypadkiem, to dzisiaj języki i wszystko, co z nimi związane, sprawia mi bardzo dużo radości. W wolnym czasie uczę się też węgierskiego, szyję na kursie krawieckim, głaszczę moją kotkę Danutę, jeżdżę na rowerze i układam Lego.

Asia

lektor języka szwedzkiego

Cześć, mam na imię Asia i uczę języka szwedzkiego. Skończyłam filologię szwedzką na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a obecnie kontynuuję swoją przygodę na kierunku Skandynawistka. Fascynuje mnie nie tylko język szwedzki, ale tak naprawdę wszystko, co jest związane ze Szwecją. W wolnym czasie czytam kryminały (nie tylko skandynawskie), uczę się gotować, a czasem nawet biegam. Oprócz krajów skandynawskich interesują mnie także ”ciepłe kraje”, dlatego chciałabym w przyszłości nauczyć się także języka włoskiego.
SF1

Szymon

lektor języka szwedzkiego

Na imię mam Szymon, jestem absolwentem filologii szwedzkiej na UAMie, a aktualnie studiuję tam skandynawistykę. Uważam, że Skandynawia, a szczególnie Szwecja, jest naprawdę ciekawym miejscem i jako lektor szwedzkiego chętnie opowiadam zarówno o języku, jak i o tamtejszej kulturze. W wolnych chwilach lubię chodzić na siłownię (zbyt rzadko) czy lenić się w domu przy kawie i ciekawym filmie (zbyt często). Oczywiście chętnie też podróżuję, szczególnie na Północ, żeby zobaczyć, jak to, o czym się uczę, wygląda w rzeczywistości.  
AK
Agnieszka

lektor języka szwedzkiego

Moja przygoda ze Skandynawią zaczęła się 10 lat temu. Szwedzki urzekł mnie swoją melodią, prostotą i pomysłowością! Tą fascynacją staram się zarażać moich kursantów. Ukończyłam Skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Uważam, że każdy język jest kluczem do poznania nowej kultury i okazją do przeżycia niezapomnianej przygody! Dlatego właśnie lubię przekazywaćdalej wiedzę o języku szwedzkim i sama codziennie uczyć się czegoś nowego. Jestem również łowcą wszelkich skandynawskich ciekawostek. Wolne chwile upływają mi na muzykowaniu. Kocham grę na ukulele i muzykę świata!

Martyna

lektor języka duńskiego

Ukończyłam filologię duńską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a obecnie poszerzam wiedzę na kierunku Skandynawistyka. Sam wybór studiów filologicznych nie był u mnie przypadkowy, bo poznawanie innych kultur i zgłębianie języka sprawia mi niezłą frajdę! Z całej ojczyzny klocków lego szczególnie lubię ichniejszą literaturę – z Andersenem na czele. A jeśli chcesz zobaczyć jak to jest uczyć się języka w iście hyggowym klimacie, to wpadaj do nas na zajęcia!
Magdalena

lektor języka duńskiego

Cześć, tu Magda! Jestem absolwentką filologii duńskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, a od czasu zakończenia studiów pracuję na co dzień z językami skandynawskimi. Specjalizuję się w języku duńskim, który uwielbiam ze względu na nietuzinkowe brzmienie i w miarę prostą gramatykę. Oprócz nauki języków, moją pasją są podróże w różne zakątki świata. Szczególnie chętnie odwiedzam oczywiście regiony północne, a wyjątkowe miejsce w moim sercu zajmuje Islandia.

75492413_940517672990209_804613014249537536_n
Martyna

lektor języka duńskiego

Hej! Mam na imię Martyna i jestem absolwentką filologii duńskiej i Skandynawistyki na UAM w Poznaniu. Od kilku lat uczę języka duńskiego, a moją pasją chciałabym zarazić innych. Staram się pokazywać, że nauka tego niesamowitego języka może być przyjemnością. Na co dzień zajmuję się również tłumaczeniami. Skandynawia fascynowała mnie od zawsze, dlatego jako cel moich podróży obieram kraje Północy, a najczęściej bywam w Danii. W wolnym czasie śpiewam, gram na gitarze i czytam fantasy.

126617717_135811754632290_3941190941105564531_n
Zuzanna

lektor języka duńskiego

Cześć! Mam na imię Zuza i uczę języka duńskiego. Jestem absolwentką filologii duńskiej na UAM w Poznaniu i studiów kulturoznawczych na Aarhus Universitet w Danii. Obecnie mieszkam w Kopenhadze, gdzie na co dzień obcuję z językiem i kulturą współczesnych potomków Wikingów. W MESTERZE prowadzę zajęcia on-line. Jestem fanką duńskich filmów i seriali, które często są nieodłączną częścią zajęć ze mną. W wolnym czasie ćwiczę jogę, czytam książki i słucham podcastów.

MD

Mikołaj

lektor języka duńskiego

Cześć! Jestem Mikołaj, skończyłem filologię duńską na UAM w Poznaniu, a obecnie kontynuuję studia na kierunku skandynawistyka. Język duński traktowałem z początku jako wyzwanie, ponieważ niewielu zabiera się za jego naukę, jako że duński system fonetyczny plasuje go na pierwszym miejscu w skali trudności języków skandynawskich. Z czasem jednak nauka tego języka stała się moją pasją, którą chciałbym zarażać innych. W wolnych chwilach dużo czytam, szczególnie uwielbiam komiksy o Punisherze, oraz chodzę na długie spacery

unnamed
Ola

lektor języka duńskiego

Halløj! Nazywam się Ola i mam przyjemność prowadzić zajęcia online z języka duńskiego. Moja przygoda z tym językiem zaczęła się za sprawą duńskiej drużyny piłki ręcznej, która zdobyła mistrzostwo Europy w 2013 roku. Będąc wówczas w liceum, uznałam ich wygraną za dobry znak i postanowiłam podjąć studia na kierunku filologia duńska. Poza piłką ręczną i zamiłowaniem do nauki języków, w wolnych chwilach lubię również podróżować i czytać reportaże. 

Projekt bez tytułu (10)
Natalia

autorka postów na blogu

Hejsa! 😊 mam na imię Natalia i studiuję skandynawistykę na UG. Mój wybór padł na ten kierunek, bo chciałam nauczyć się jednego z języków skandynawskich – losowo wybrałam język duński. 🇩🇰 Bardzo szybko przekonałam się ze chociaż czasem sprawia trudności, to chyba lepiej wybrać nie mogłam 😁 z każdym miesiącem coraz bardziej fascynują mnie kraje skandynawskie – z Danią na czele. Spodobała mi się prostota i podejście do wielu spraw, różne od tego co widzę na co dzień w Polsce oraz odkrywanie na nowo baśni Andersena 🧜‍♀ Cieszę się, ze mogę razem z Wami uczyć się nowych rzeczy ☺

Adam

finanse

Mistrz rachunkowości, żadne cyfry mu niestraszne. Z Adamem nie będzie mieli do czynienia, ale warto go znać. 🙂